fbpx

Pomniki, nagrobki - Wałbrzych

Granitem strzegomskim nazywa się charakterystyczną skałę masywu górskiego na Przedgórzu Sudeckim. To surowiec od wieków pozyskiwany między innymi w celach kamieniarskich. Firma Szwed-Granit specjalizuje się w obróbce i sprzedaży nagrobków wykonanych między innymi z tego lokalnego materiału.

Nagrobki, pomnikiLegnica

Pochówek bliskiej osoby to przykry i smutny obowiązek, ale gdy dojdzie do takiej sytuacji, należy zadbać o godne pożegnanie, a następnie równie wyjątkowe upamiętnienie. Oglądając nagrobki, powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego są wykonane, a także estetykę wzorów zaproponowanych przez zakład kamieniarski.

KamieniarstwoStrzegom

Tradycja obróbki kamienia ma w tej okolicy głębokie korzenie. Nic dziwnego, skoro słynny granit strzegomski o jasno-szarej, charakterystycznej barwie został wykorzystany między innymi przy wznoszeniu Kolumny Zygmunta oraz PKiN w Warszawie, a także wielu znanych pomników. Pozyskiwany w okolicznych kopalniach materiał służy też do rzemieślniczej produkcji wysokojakościowych, a zarazem korzystnych pod względem ceny nagrobków.