fbpx
Nagrobek tradycyjny czy nowoczesny – jaki wybrać?

Nagrobek tradycyjny czy nowoczesny – jaki wybrać?

Na polskich cmentarzach króluje kamień, choć ostatnimi czasy można zauważyć pojedyncze pomniki w innym stylu, wzorowane na kulturze pochówków z innych krajów czy kultur. W przestrzeni cmentarza, jak w wielu innych obszarach rzeczywistości, można zauważyć swoiste trendy czy nawet mody. Pomijając najbardziej niezwykłe, oryginalne pomysły, nagrobki na Śląsku i w wielu innych miejscach podążają w dwóch kierunkach. Zwolennicy klasyki wybierają tradycyjne formy, a z drugiej strony w realizacjach kolejnych zamówień pojawia się coraz więcej prostoty i minimalizmu, który również ma swój urok. Sprawdź, w jakich kierunkach rozwijają się formy upamiętniania zmarłych.

 

Jak samodzielnie wyczyścić nagrobek granitowy?

Jak samodzielnie wyczyścić nagrobek granitowy?

Cztery pory roku na cmentarzu to spore wyzwanie dla nagrobków z granitu. Zmienna aura, różnice temperatur, zanieczyszczenia, pylenie roślin - to wszystko ma wpływ na stan i wygląd kamienia. Czynnikiem, na który trzeba uważać szczególnie, jest wilgoć. Pomniki bywają narażone na nią zwłaszcza zimą, gdy woda zamarza, a na powierzchni gromadzą się rozmaite osady i zanieczyszczenia. Od wiosny do jesieni warto regularnie dbać o płytę, zwłaszcza, że nie wymaga to żmudnej pracy ani specjalnych środków. Sprawdź, jak tanim kosztem i bez wysiłku odpowiednio zająć się nagrobkiem granitowym.

Jak rozpoznać jakość zakładu kamieniarskiego?

Jak rozpoznać jakość zakładu kamieniarskiego?

Zamawiając nagrobek dla bliskich zmarłych, każdy klient chciałby, by usługę wykonano szybko, niedrogo, z dbałością o ostateczny efekt. Do tego dochodzą oczekiwania trwałości i doskonałego wyglądu przez długie lata. To możliwe, jednak pod warunkiem, że uda się trafić na profesjonalny zakład kamieniarski. Jak zyskać pewność, że powierzamy tak ważne zlecenie w odpowiednie ręce? Podpowiadamy, po czym poznać solidnego partnera, który wykonuje pomniki zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

Obalamy mity na temat nagrobków z granitu — sprawdź opinie ekspertów

Obalamy mity na temat nagrobków z granitu — sprawdź opinie ekspertów

Nasi Klienci często mówią, że słyszeli o pomnikach z granitu coś zupełnie innego, niż przed chwilą dowiedzieli się od nas. Jak w wielu przypadkach, na temat nagrobków również krąży wiele niesprawdzonych informacji. Najczęściej dotyczą pochodzenia, właściwości i ceny. Czy zawsze warto dawać wiarę obiegowym opiniom? Wykonaliśmy już sporo zamówień we Wrocławiu i na całym Śląsku, dlatego prostujemy najczęściej pojawiające się w obiegu mity. 

 

 Sprawdź, dlaczego granit jest najlepszym materiałem na nagrobki

Sprawdź, dlaczego granit jest najlepszym materiałem na nagrobki

Jedna wizyta na cmentarzu wystarczy, by przekonać się, że dominują na nim nagrobki z granitu. Dlaczego akurat ten materiał najczęściej wybierają osoby, które chcą upamiętnić swoich zmarłych? Jedną z przyczyn jest wyjątkowa trwałość i odporność na upływ czasu oraz warunki atmosferyczne. Nie bez znaczenia są jego walory estetyczne i bogata kolorystyka skał z kamieniołomów na całym świecie. Przy odpowiedniej pielęgnacji pomnik granitowy przez długie lata będzie wyglądał okazale i estetycznie. Sprawdź, dlaczego większość Klientów decyduje się na ten materiał na miejsce ostatniego spoczynku dla bliskich.