fbpx
Jak zaaranżować przestrzeń wokół pomnika?

Jak zaaranżować przestrzeń wokół pomnika?

Dla rodziny zmarłego pomnik może być bardzo ważnym, symbolicznym miejscem. Bliscy nie tylko odwiedzają cmentarz, ale i przyozdabiają nagrobek zniczami, kwiatami czy rzeźbami. Również przestrzeń wokół pomnika jest sprzątana i pielęgnowana. Nie zapominajmy, że teren dookoła grobu warto odpowiednio zaaranżować, dbając o jego estetykę. Poznaj sposoby na zagospodarowanie miejsca otaczającego pomnik.

 

Zakup nagrobka. Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć?

Zakup nagrobka. Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć?

Na co dzień nie przejmujemy się sprawami związanymi z pochówkiem zmarłego oraz zakupem nagrobka. Warto jednak wiedzieć, o jakim wydatku trzeba pomyśleć, gdy nadejdzie ten moment. Na co składa się całościowa cena pomnika i czy opłaca się oszczędzać, wybierając wyroby niższej jakości? Przeczytaj, ile kosztuje nagrobek w zakładzie kamieniarskim.

 

Projekt inny niż wszystkie. O nagrobkach artystycznych

Projekt inny niż wszystkie. O nagrobkach artystycznych

W ostatnim czasie na cmentarzach można dostrzec coraz bardziej śmiałe projekty, które wykraczają poza tradycyjne ramy sztuki sepulkralnej. Nagrobek artystyczny przygotowywany jest na indywidualne zamówienie i ma na celu szczególne spersonalizowanie miejsca pochówku. Takie dzieło to wyjątkowa pochwała zmarłego, odzwierciedlająca jego sposób życia i charakter, ale może również być symbolicznym wyrazem miłości ze strony bliskich.

 

Chcesz zamówić nagrobek? O tym warto pamiętać

Chcesz zamówić nagrobek? O tym warto pamiętać

Moment wyboru nagrobka kojarzony jest raczej ze smutnym okresem w życiu. Nie oznacza to, że proces zamówienia powinien odbyć się w pośpiechu lub bez przemyślenia. Pomnik stanowi bowiem ważny element upamiętnienia osoby zmarłej. Na jakie aspekty zwrócić uwagę i jak się przygotować do zamówienia nagrobka? Przeczytaj nasz poradnik, zanim wybierzesz się do zakładu kamieniarskiego.

 

Ciemny czy jasny – jaki granit wybrać na nagrobek?

Ciemny czy jasny – jaki granit wybrać na nagrobek?

Wybierając materiał na nagrobek, masz do dyspozycji wiele rodzajów kamienia. Najpopularniejszym i najtrwalszym rozwiązaniem wciąż jest granit. Wyróżnia się on szeroką paletą kolorów – od jasnoszarych po czekoladowe aż całkiem czarne. Kiedy zatem sprawdzi się jasny kamień nagrobkowy, a kiedy lepiej postawić na ciemne barwy? Skorzystaj z naszych porad zawartych w artykule.