fbpx

Pomniki, nagrobki - Wałbrzych

Granitem strzegomskim nazywa się charakterystyczną skałę masywu górskiego na Przedgórzu Sudeckim. To surowiec od wieków pozyskiwany między innymi w celach kamieniarskich. Firma Szwed-Granit specjalizuje się w obróbce i sprzedaży nagrobków wykonanych między innymi z tego lokalnego materiału.

Strzegom i Wałbrzych łączy trasa licząca niewiele ponad 20 kilometrów, stąd powiatowe, dolnośląskie miasto stanowi naturalny rynek dla naszej firmy działającej od 2004 roku. W ofercie znajdują się zarówno nagrobki ekonomiczne, jak i pomniki klasy premium. Wszystkie łączy troska o jakość wykonania i profesjonalne podejście do każdego etapu działalności – od pozyskiwania granitu ze Strzegomia oraz importerów, przez kontakt z Klientami, po produkcję według wysokich standardów oraz indywidualnych oczekiwań.

Mieszkańcy Wałbrzycha doceniają w asortymencie naszej firmy przede wszystkim atrakcyjną, zróżnicowaną kolekcję nagrobków, która uwzględnia różne gusta i potrzeby. W ofercie znajduje się także galanteria kuto-ocynkowana (patyna w wielu kolorach). W ramach oferty wykonujemy również między innymi granitowe, dodatkowe fundamenty czy napisy z metaloplastyki.

Produkcja w rzemieślniczym, lokalnym zakładzie skupia się na uzyskiwaniu estetycznych i trwałych pomników, które godnie upamiętniają zmarłych. Sprawdzone maszyny, jak piła linowa i boczkarka profilowa ułatwiają zaawansowaną obróbkę granitu zarówno strzegomskiego, jak i importowanego, z wyselekcjonowanych źródeł.

Oferta wyróżnia się atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Do tego jest zróżnicowana oraz dostosowana do potrzeb i oczekiwań Klientów dysponujących zarówno mniejszym, jak i większym budżetem. Po pochowaniu bliskiej osoby w Wałbrzychu lub okolicach bądź planując wymianę starego, zniszczonego pomnika, warto pamiętać o marce Szwed-Granit. Udzielamy 24-miesięcznej gwarancji na nagrobki. Istnieje też możliwość wykupienia opieki serwisowej, dzięki której pomniki będą chronione i konserwowane przez długie lata. Salon firmowy w Wałbrzychu znajduje się przy ulicy Andersa 129.