fbpx

KamieniarstwoStrzegom

Tradycja obróbki kamienia ma w tej okolicy głębokie korzenie. Nic dziwnego, skoro słynny granit strzegomski o jasno-szarej, charakterystycznej barwie został wykorzystany między innymi przy wznoszeniu Kolumny Zygmunta oraz PKiN w Warszawie, a także wielu znanych pomników. Pozyskiwany w okolicznych kopalniach materiał służy też do rzemieślniczej produkcji wysokojakościowych, a zarazem korzystnych pod względem ceny nagrobków.

Jako firma Szwed-Granit zajmujemy się kamieniarstwem w Strzegomiu już od 2004 roku. Nie tylko obrabiamy lokalny surowiec, ale również importujemy wyselekcjonowany granit z zaufanych, sprawdzonych źródeł zagranicznych. Wszystko po to, aby oferta była jeszcze bardziej zróżnicowana oraz atrakcyjna dla Klientów z województwa dolnośląskiego i całej Polski.

Lata doświadczeń przekładają się na bardzo profesjonalne, a zarazem wydajne podejście do pracy, w której ważną rolę odgrywają optymalnie dobrane narzędzia, między innymi piła linowa czy boczkarka profilowa. Efektem są nagrobki ze Strzegomia, które rozsławiają lokalne kamieniarstwo i pozwalają godnie upamiętniać zmarłe osoby. Zarówno tańsze, jak i droższe pomniki łączy precyzja dostrzegana w najmniejszych detalach. W sprawie każdego zlecenia warto spotkać się w zakładzie produkcyjnym lub salonie firmowym albo skontaktować telefonicznie bądź poprzez e-mail.

Sprawdź galerię na naszej stronie internetowej. Znajdziesz na niej autorskie filmy prezentujące nie tylko wybrane nagrobki, ale również stosowane w produkcji i obróbce maszyny. Jak przystało na profesjonalne kamieniarstwo, udzielamy 24-miesięcznej gwarancji na sprzedawane pomniki.

Proces produkcyjny zaczyna się od selekcji bloków granitowych, które są przecierane liną diamentową, w efekcie czego otrzymuje się płyty. Te są poddawane dalszym, specjalistycznym czynnościom, które pozwalają uzyskać estetyczny i trwały efekt. Różne kolory, kształty i wzory udowadniają, że w Strzegomiu można liczyć na ciekawą ofertę nagrobków i wysoki poziom świadczonych usług.