fbpx
Czy granit importowany jest gorszy od polskiego?

Czy granit importowany jest gorszy od polskiego?

Na cmentarzach bez trudu można zauważyć różne kolory i wzory pomników. Wykonane są z materiałów o urozmaiconej kolorystyce. Mimo różnic to wciąż ten sam materiał kamieniarski. W naszym katalogu znajdują się tanie nagrobki z granitu w urozmaiconych odcieniach. Materiał na pomniki pochodzi z różnych zakątków świata, tak od siebie odległych jak Brazylia, RPA, Indie czy Szwecja. W skład dużej rodziny wchodzą także skały z polskich kamieniołomów. Czy są lepsze od innych? Sprawdźcie Państwo wszystkie opcje i wybierzcie najlepszą dla siebie.

Granit — doskonały materiał na nagrobek

Zdaniem większości kamieniarzy najlepsze nagrobki powstają z granitu. Nawet dwie partie z jednego kamieniołomu mogą różnić się odcieniem, a przecież to nadal jeden i ten sam kamień. Połączenie zalegającego śniegu, roztopów, falowania temperatur i wilgotności stanowi prawdziwy sprawdzian jakości zabezpieczenia. Kamień ze Strzegomia słynie z solidności, jednak jako odmiana jasna jest wrażliwszy na upływ czasu i zmianę odcienia. Pochodzące z innych części świata ciemniejsze odmiany są pod tym względem bardziej odporne. Dlatego warto rozważyć różne rozwiązania na cmentarze wyeksponowane na wiatr i śnieg lub zalegające jesienią liście. 

Czy polski granit jest lepszy od importowanego?

Wysoka jakość polskiego granitu, z którego wykonuje się tanie pomniki na Śląsku, nie podlega dyskusji. Strzegomski kamień można odnaleźć na lokalnych cmentarzach i sprawdzić, jak wygląd po upływie lat. Błędy w konserwowaniu rozpoznaje się w grobowcach ze śladami po zamarzniętej wodzie w postaci mikropęknięć i szczelin. Ich występowanie nie zależy od struktury minerału, lecz od niewystarczającej konserwacji przed sezonem jesienno-zimowym. Dlatego słynne skały południowoafrykańskie, skandynawskie czy brazylijskie są równie godne zaufania. W rękach specjalistów dają doskonały efekt. Korzystając z wielu kolorów i odcieni, zwłaszcza ciemniejszych, oferujemy większy wybór wariantów nagrobków z granitu.

nagrobki

Czym różni się granit importowany od polskiego?

Osoby zamawiające pomniki na Śląsku kierują się gustem lub wolą zmarłego. Często szukają konkretnych wariantów odcienia i wzoru. Wybierając oryginalnie, decydują się na nagrobki z granitu importowanego. Czy to oznacza, że jeśli surowiec pochodzi np. z Indii czy RPA, będzie gorzej przystosowany do surowych europejskich warunków klimatycznych? Nie, struktura minerału zawsze zapewnia odporność na wilgoć, oczywiście pod warunkiem dobrej konserwacji. Zagraniczny kamień będzie się różnił od naszego:

Kolorem

Każdy kamieniołom na świecie oferuje materiał o niepowtarzalnym wzorze i odcieniu. Na przykład głęboką czerń zapewni odmiana Cambrian Black wydobywana w Kanadzie. Ciepłe, beżowe nagrobki pochodzą np. z Indii, najsłynniejszy brąz to brazylijski kamień Giallo Vicoria, a w ciemnej tonacji z lekko fioletowym połyskiem polecamy wybrane wydobycie ze Skandynawii. Do dyspozycji Klientów są także granity różowe, czerwone i szare. 

Właściwościami

Doświadczeni kamieniarze wiedzą, jak wydobyć z granitu niepowtarzalne piękno natury. Poszczególne materiały różnią się od siebie gęstością i twardością. Ma to znaczenie podczas obróbki kamienia i stanowi element fachowej wiedzy. W naszym katalogu oferujemy wyłącznie sprawdzony materiał o uznanej renomie i gwarantujemy, że nasze tanie pomniki na Śląsku są jednocześnie trwałe i zachowują doskonały wygląd na lata.

Ceną

Mimo że nasza oferta jest atrakcyjne ekonomicznie, pojawiają się w niej różnice cenowe. Nagrobki z granitu w wyraźnie ciemniejszej tonacji będą zawsze droższe od jasnego kamienia. Poza tym o cenie decyduje bliskość kamieniołomów, dlatego pomniki z lokalnego materiału wychodzą najkorzystniej cenowo. W przypadku importu o cenie decydują również koszty transportu.

Profesjonalnie wykonane nagrobki z granitu zamówisz na stronie szwed-granit.pl

Oferowane przez nasz zakład tanie pomniki ze Śląska to efekt rozwiniętych przez lata umiejętności i długiej tradycji kamieniarskiej. Niezależnie od pochodzenia surowca możemy stworzyć nagrobki z granitu w pełni odpowiadające wyobrażeniom naszych Klientów. Upamiętnienie osoby bliskiej to delikatna i ważna sprawa, dlatego staramy się dopasować do wizji najbliższych. Oferujemy pomniki z trwałego surowca w korzystnych cenach. Warto sprawdzić naszą ofertę i zapytać o preferowany kolor grobowca. U nas każdy Klient zostanie wysłuchany — zapraszamy do odwiedzin.