fbpx
 Sprawdź, dlaczego granit jest najlepszym materiałem na nagrobki

Sprawdź, dlaczego granit jest najlepszym materiałem na nagrobki

Jedna wizyta na cmentarzu wystarczy, by przekonać się, że dominują na nim nagrobki z granitu. Dlaczego akurat ten materiał najczęściej wybierają osoby, które chcą upamiętnić swoich zmarłych? Jedną z przyczyn jest wyjątkowa trwałość i odporność na upływ czasu oraz warunki atmosferyczne. Nie bez znaczenia są jego walory estetyczne i bogata kolorystyka skał z kamieniołomów na całym świecie. Przy odpowiedniej pielęgnacji pomnik granitowy przez długie lata będzie wyglądał okazale i estetycznie. Sprawdź, dlaczego większość Klientów decyduje się na ten materiał na miejsce ostatniego spoczynku dla bliskich.

Jesteś osobą odpowiedzialną za wybór nagrobka?

Ważną rolą w życiu rodzinnym jest zachowanie wdzięcznej pamięci o zmarłych krewnych. W okresie żałoby podejmowanie decyzji o wyglądzie i detalach pomnika nie jest proste. Chętnie przychodzimy z pomocą wszystkim osobom, na których w trudnym czasie spoczywa decyzja o postawieniu płyty i tablicy nagrobnej. Nasze doradztwo pozwala pogodzić oczekiwania dotyczące tanich nagrobków we Wrocławiu i ich ceny z oczekiwaniami zamawiających. Przy wyborze materiału, kształtu i wzoru potrzebne są spokój, skupienie, cierpliwość, zatem wychodzimy z założenia, że osoba odpowiedzialna za wybór powinna mieć do zastanowienia tyle czasu, ile potrzebuje.

Dlaczego warto postawić na płytę granitową?

W naszej szerokości geograficznej granit to idealny materiał na pomniki. Przy wyborze kamienia na płytę nagrobną trzeba uwzględnić, że surowiec z każdego miejsca na świecie wyróżnia się indywidualnym zestawem cech: kolorystyką, niepowtarzalnym wzorem, a nawet gęstością i strukturą mineralną. Jednak warto postawić na ten kamień ze względu na jego wysoką twardość. Na skali lokuje się bardzo wysoko, ustępując niewielu minerałom, takim jak topaz czy nawet diament. Dzięki niskiej porowatości stosunkowo tanie nagrobki z granitu są odporne na wilgoć i niskie temperatury.

Trwałość i wytrzymałość na lata

Surowiec pozyskany z kamieniołomu to solidna baza, jednak tworzone z niego pomniki wymagają specjalnych zabiegów konserwujących. Dbamy o właściwe stosowanie impregnatów, dlatego nasze tanie nagrobki we Wrocławiu i okolicach są odporne na kaprysy aury. Prawdziwym wyzwaniem dla nekropolii na Śląsku i innych obszarach Europy Środkowo-Wschodniej jest zima. Największym wrogiem granitu jest zalegający na płycie śnieg, który nasącza jego wnętrze, a następnie zamarza. Odpowiednio zaimpregnowany i regularnie konserwowany grobowiec jest na to odporny i zachowa swój wygląd przez długie lata.

Estetyczny, oddający szacunek wygląd

Wykonane przez nas nagrobki na Śląsku wyróżniają korzystne ceny i wysoka jakość. Koszt granitu jest zróżnicowany, ale zawsze pomniki z tego kamienia wyglądają dostojnie i elegancko. Z natury zachowują godny wgląd przez wiele lat. Jeśli na płytach widać mikropęknięcia i ukruszenia, w grę wchodzi jedynie zaniedbanie i brak pielęgnacji. Granitowe płyty imponują wyglądem, który tworzy odpowiednią atmosferę miejsca ostatniego spoczynku. 

najlepszy-granit

Duży wybór wariantów kolorystycznych

Kolejnym atutem naszych tanich pomników granitowych we Wrocławiu są liczne kolory i odcienie materiału. Każdy kamieniołom na świecie oferuje materiał niespotykany gdzie indziej. Znakiem rozpoznawczym granitów pozostaje niepowtarzalny wzór, który potrafi zaskakiwać. Dlatego łatwo jest dopasować warianty kolorystyczne do charakteru miejsca, ostatniej woli zmarłego czy gustu osoby zamawiającej.

Proste utrzymanie czystości

Ostatni atut wcale nie jest najmniej ważny. Osoba wybierająca pomnik najczęściej będzie dbała o utrzymanie go w należytym stanie. Nagrobki z granitu oferowane we Wrocławiu przez Szwed Granit w dobrej cenie są również łatwe do czyszczenia. Granit jest dość gładki, nie rozwija się na nim pleśń, a warstwy zanieczyszczeń można usunąć jedynie wodą z lekkim detergentem. Porządki na cmentarzu nie zajmą dużo czasu, a efekt będzie widoczny od razu.

Wybierz nagrobek granitowy

Choć w sprzedaży znajdują się także pomniki z innych kamieni naturalnych i prefabrykatów, nagrobki z granitu najlepiej łączą korzystną cenę, naturalne właściwości i elegancki wygląd. Na naszej stronie internetowej można znaleźć przykładowe realizacje i więcej informacji na temat płyt z tego materiału. Proponujemy ciekawe projekty i staranną realizację, zawsze w uzgodnieniu ze zleceniodawcą. Wybierz efektowne i trwałe, a jednocześnie tanie nagrobki z naszego asortymentu.