fbpx
Jak rozpoznać jakość zakładu kamieniarskiego?

Jak rozpoznać jakość zakładu kamieniarskiego?

Zamawiając nagrobek dla bliskich zmarłych, każdy klient chciałby, by usługę wykonano szybko, niedrogo, z dbałością o ostateczny efekt. Do tego dochodzą oczekiwania trwałości i doskonałego wyglądu przez długie lata. To możliwe, jednak pod warunkiem, że uda się trafić na profesjonalny zakład kamieniarski. Jak zyskać pewność, że powierzamy tak ważne zlecenie w odpowiednie ręce? Podpowiadamy, po czym poznać solidnego partnera, który wykonuje pomniki zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

 

Wybierz firmę, która przygotuje wytrzymały nagrobek

Na lokalnym rynku można znaleźć sporo firm oferujących tanie pomniki we Wrocławiu. Dla zamawiających jednym z najważniejszych kryteriów do wyboru jest niska cena, ale czy zawsze oznacza ona korzyści i oszczędność? W naszej branży można znaleźć wiele zakładów kamieniarskich, które wykonują pomniki z gotowych płyt. Taki półprodukt wykorzystujący wadliwy materiał pochodzi z masowej produkcji w Chinach lub Indiach. Wypolerowane i nasączone chemią prefabrykaty są nietrwałe i często zawierają ukryte wady. Niestety, firmy, które ich używają, najczęściej zatajają źródło pochodzenia materiału. Nagrobki z granitu z masowej produkcji najczęściej zachowują odpowiedni wygląd przez około 5 lat (na tyle oblicza się działanie substancji utrzymujących połysk i zabezpieczających przed erozją). Po tym czasie pomniki nadają się jedynie do wymiany.

Po czym rozpoznać dobry zakład kamieniarski?

Nieuczciwi wykonawcy wykorzystują fakt, że Klient właśnie pożegnał bliską osobę i często nie zwraca uwagi na ważne detale. Takiej transakcji można uniknąć, sprawdzając kilka kluczowych informacji. Prawdziwy zakład kamieniarski nie ma przed Klientem nic do ukrycia. Dlatego można oczekiwać od wykonawcy pełnej informacji o pochodzeniu materiału, składnikach ceny czy sposobie obróbki płyt. Przede wszystkim prawdziwego kamieniarza rozpoznaje się po tym, że wykonuje wszystkie elementy konstrukcji przy pomocy własnych maszyn z surowca pozyskanego bezpośrednio w kamieniołomie. Solidny wykonawca zawsze przedstawi projekt do zaakceptowania przez Klienta i sporządzi umowę, która jasno określi, jak będzie wyglądał finalne nagrobek z granitu. Pomniki zamówione bez umowy najczęściej odbiegają ostatecznym wyglądem od początkowych ustaleń. Jednak bez podpisanej umowy trudno będzie wyegzekwować jakiekolwiek zmiany.

kamieniarstwo

Wybór najlepszych materiałów

Oferując tanie pomniki we Wrocławiu mamy na myśli uczciwą cenę za estetyczną konstrukcję z najlepszego materiału, która przy odpowiedniej konserwacji przetrwa dziesiątki lat. By tak się stało, potrzebny jest surowy granit z kamieniołomu, który dopiero w zakładzie będzie poddany obróbce. Tylko w ten sposób można uzyskać trwałość na długi czas. Ceny surowca charakteryzuje duża rozpiętość — zależą od miejsca wydobycia, koloru i wzoru. Dobra firma kamieniarska może zaproponować Państwu nagrobek w każdym przedziale kosztów.

Solidne rzemiosło

Umiejętności prawdziwych fachowców widać od razu, jednak to, co najważniejsze, okaże się po latach. Składnie pomników z gotowych elementów, przygotowanych na "wysoki połysk" przy pomocy substancji chemicznych, nie wymaga znajomości sztuki kamieniarskiej. To praca specjalisty gwarantuje, że nagrobki we Wrocławiu wciąż są w dobrej cenie, jednak oznacza to również trwałość i solidność konstrukcji. Odpowiednio przycięte, wypolerowane i zeszlifowane na krawędziach granity zachowują swoje właściwości przez dziesięciolecia. 

Odpowiednio rozplanowany proces produkcyjny

A co z dotrzymywaniem terminów i przedmiotu umowy? Dobry kamieniarz pracuje na podstawie projektu i harmonogramu. Zmiany są możliwe na każdym etapie, a pomnik powstaje wtedy, gdy uzyskamy elementy gwarantujące najlepszy efekt. Klient w każdej chwili może zgłosić uwagi, a nawet nanieść poprawki do projektu nagrobka z granitu. W przypadku zakupu "chińszczyzny" zobaczy tylko końcowy rezultat, w którym nic już nie będzie można zmienić i poprawić.

Trwałe nagrobki po dobrej cenie

W Szwed Granit pracujemy zgodnie z zasadami rzemiosła kamieniarskiego. Obrabiamy materiał ze strzegomskiego kamieniołomu lub certyfikowanego materiału z najbardziej znanych miejsc wydobycia na świecie. Zawsze wykonujemy wizualizację pomnika i zawieramy pisemną umowę na jego wykonanie. Chętnie rozmawiamy z Klientami i zawsze bierzemy pod uwagę Państwa uwagi. Dzięki temu powstają u nas naprawdę tanie pomniki, które we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku cieszą się bardzo dobrą opinią.